4 powody, dla których biuro na planie otwartym może nie być najlepszym rozwiązaniem

W dzisiejszych czasach najczęstszym typem układu biura jest biuro na planie otwartym.

Nie sugerujemy, że jest to najlepsza opcja dla wszystkich, ani nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest to z pewnością najczęstszy typ układu, który można znaleźć w całym kraju, a nawet na całym świecie.

W biurze na planie otwartym masz w zasadzie jedną dużą przestrzeń biurową i kilku współpracowników pracujących razem w jej obrębie. Oznacza to, że w jednym pomieszczeniu znajduje się x liczba biurek i krzeseł biurowych, rozwiązań do przechowywania i innych urządzeń, takich jak drukarki.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o zaletach i wadach biura na planie otwartym.

Źródło - https://designtaxi.com/news/370470/Infographic-The-Pros-Cons-Of-Open-Office-Plans/

Jak widać, są plusy i minusy, ale jeśli nie jest to właściwa odpowiedź dla wszystkich, dlaczego może nie być właściwą odpowiedzią dla Ciebie?

Oto cztery powody, dla których wybór popularnego układu biura na planie otwartym może nie być właściwym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Zadania wymagają całkowitej koncentracji

Jeśli Twoi pracownicy pracują nad bardzo skoncentrowanymi zadaniami, takimi jak statystyki i liczby, biuro na planie otwartym może być bardziej stresujące niż produktywne. Przebywanie wielu osób w jednej przestrzeni może być rozpraszające i w rezultacie może prowadzić do popełniania większej ilości błędów.

Można to obejść stosując panele akustyczne, które pochłoną część hałasu i być może kabiny dla tych, którzy naprawdę muszą się skoncentrować, ale ogólnie rzecz biorąc, inny układ, taki jak układ biura komórkowego, może być lepszy w tym przypadku.

Twoim pracownikom nie podoba się ten pomysł

Jeśli zapytasz swoich pracowników, jaki typ układu lubią i powiedzą ci, że nie przepadają za biurami na planie otwartym, to musisz uszanować tę opinię i spróbować znaleźć inną opcję. Dla niektórych, biura na otwartym planie po prostu nie zapewniają wystarczającej prywatności, a to dla wielu osób jest czynnikiem decydującym.

Jeśli po prostu jechać dalej z układem, że twoi pracownicy nie chcą, masz zamiar uruchomić na problemy i spowodować morale do dip. To jest wielki nie-nie dla wydajności.

Masz dużo wrażliwych lub poufnych informacji

Każde biuro zawiera pewną ilość poufnych informacji, ale jeśli Twoja firma zajmuje się szczególnie wrażliwą lub poufną niszą, biuro na otwartym planie może nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zachowanie tej poufności.

Ponownie, można obejść to przez posiadanie ekranów biurowych i dzielników przestrzeni, aby stworzyć bardziej segregowane uczucie, ale ogólnie rzecz biorąc, wybór komórki może być lepszy w tym przypadku.

Biura na planie otwartym mogą przyczyniać się do stresu

Należy pamiętać o możliwości, że biuro na planie otwartym może powodować większy stres u pracowników, a tym samym obniżać produktywność i morale w tym samym czasie. W tym przypadku, należy ocenić rodzaje osobowości masz w biurze, rodzaj pracy mają, czy układ będzie działać w zakresie sposobu pracownicy iść o swoich zadań, a ich ogólne opinie też.

Kiedy stres staje się zbyt duży, cała produktywność biura spada. To nie musi być przypadek, jak ponownie, można użyć różnych rodzajów mebli biurowych i akcesoriów, aby zmniejszyć efekt, ale jest to coś, co musisz zważyć w kategoriach swojego biura jako unikalnej jednostki.

Podczas gdy my z pewnością nie kładziemy minusów na otwartych biurach, ponieważ są one niezwykle powszechne i w większości przypadków bardzo przydatne, może to być złe dopasowanie dla niektórych firm. Nie ma tu odpowiedzi typu "jeden rozmiar dla wszystkich", a to, jaką drogę wybierzesz, zależy od rodzaju wykonywanej pracy i rodzaju zatrudnianych pracowników. Tylko dzięki dokładnej ocenie wszystkiego można podjąć właściwą decyzję.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.