5 najważniejszych zasad obowiązujących w stołówce, o których należy pamiętać

Projektując przestrzeń biurową, należy pamiętać, aby pomyśleć także o przestrzeni wypoczynkowej. Nieodłącznym elementem tej przestrzeni jest stołówka.

Nie jest dobrym pomysłem, aby pracownicy jedli lunch przy biurku, dlatego zapewnienie wygodnej i atrakcyjnej stołówki jest doskonałym rozwiązaniem. Możesz samodzielnie zapewnić posiłki i przekąski lub zachęcić pracowników do przynoszenia własnych posiłków. Tak czy inaczej, stołówka powinna być miejscem, w którym pracownicy mogą się spotkać, zrelaksować i skupić myśli na nadchodzącym popołudniu.

Aby zapewnić odpowiednią atmosferę, poniżej przedstawiamy 5 zasad, o których należy pamiętać.

  1. Unikaj ciemnych pomieszczeń - pracownicy chcą czuć się w miejscu, w którym się relaksują, a nie przygnębiać!
  2. Pomyśl o innowacyjnym projekcie - Co powiesz na kawiarnię? Można użyć wysokich stołków i poczuć wspaniały zapach kawy.
  3. Zadbaj o przyjemny widok - być może będziesz musiał pracować z tym, co masz, ale postaraj się zapewnić widok na zewnątrz, który pomoże pracownikom się zrelaksować.
  4. Jeśli to możliwe, zapewnij bezpośredni dostęp do wyjścia na zewnątrz.
  5. Zachęcaj do dyskusji i nawiązywania kontaktów, używając okrągłych biurek zamiast zwykłych stołów w stołówce.

Czy Twoja stołówka jest przyjemnym miejscem? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.