5 powodów, dla których praca w domu to przyszłość

Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na elastyczne formy pracy.

Pod pojęciem "elastyczny" rozumiemy pracę w domu, w przestrzeni co-workingowej, w zupełnie innym miejscu, lub pracę w schemacie, który im odpowiada, np. flexi-time. Pracodawcy nie muszą zawsze akceptować prośby pracownika o elastyczny czas pracy, ale muszą ją dokładnie rozważyć i przedstawić biznesowe powody, dla których nie będzie to możliwe. działać jeśli zdecydują się ją odrzucić.

W większości przypadków, jakkolwiekelastyczna praca jest niezwykle korzystna zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

Liczba osób decydujących się na pracę w domu rośnie. W tej chwili sama liczba osób pracujących w domu jest ogromna, po prostu dlatego, że świat walczy z Coronavirusem. W związku z tym, zamiast całkowicie zaprzestać działalności, wiele firm prosi swoich pracowników o pracę w domu, dzięki czemu wszystko ładnie się kręci, a także zapewnia bezpieczeństwo i powstrzymuje rozprzestrzenianie się choroby.

Jak wiele z tych osób może zdecydować się na kontynuowanie pracy w domu po zakończeniu tego wszystkiego?

To będzie interesujące, aby się dowiedzieć.

Na razie, jakkolwiekprzyjrzyjmy się, dlaczego praca w domu jest teraźniejszością i przyszłością.

  1. Firmy są w stanie utrzymać swój istniejący personel - Możesz mieć pracowników, którzy są z firmą od wielu lat, są bardzo doświadczeni i wykwalifikowani, ale chcą pracować w domu, ponieważ mają małe dzieci, może starszy krewny, lub po prostu wolą pomysł pracy z dala od biurka w ramach współczesnego środowiska biurowego. Zakwaterowanie ich żądanie pracy w domu pozwoli Ci zatrzymać tych pracowników, a nie ich odejście i znalezienie firmy, która może być szczęśliwsza, aby pozwolić im pracować elastycznie.
  2. Firmy oszczędzają pieniądze - Kiedy pracownicy pracują z ich biura domowego, przestrzeni co-workingowej, lub gdzie indziej całkowicie, firmy oszczędzają pieniądze na kosztach ogólnych i nie muszą wyposażać przestrzeni w wysokiej jakości meble biurowe. Wszystko to pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i przeznaczenie większego kapitału na rozwój firmy.
  3. Firmy mogą być w stanie przyciągnąć nowe talenty - Millenialsów, w szczególności, są znane z tego, że w wielu przypadkach preferują elastyczne możliwości pracy, a jeśli chcesz być konkurencyjny i przyciągnąć najlepsze talenty, musisz oferować pracę w domu i ogólnie pracę zdalną.
  4. Możliwość nawiązywania kontaktów - Podczas gdy pracownicy nie będą nawiązywać kontaktów z domu, mogą zdecydować się na pracę w przestrzeni co-workingowej. Są to idealne miejsca do nawiązywania kontaktów i poznawania nowych osób, dzielenia się pomysłami itp. Może to być niezwykle korzystne dla biznesu.
  5. Szczęśliwi pracownicy to bardziej produktywni pracownicy - Pod koniec dnia, jeśli pracownik ma powód, dla którego chce pracować z domu, odmawianie im nie sprawi, że będą szczęśliwi. Jasne, jeśli masz dobry powód, aby to zrobić, powinieneś, ale jeśli nie ma konkretnego powodu, dla którego ich praca w domu byłaby szkodliwa dla firmy, zwiększysz morale, pozwalając im na to. Wszyscy wiemy, że szczęśliwi pracownicy są zdrowsi i bardziej wydajni, więc jest to ogromna korzyść dla obu stron!

Oczywiście istnieją pewne potencjalne wady pracy w domu, zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika, ale można sobie z nimi poradzić, będąc przygotowanym i wprowadzając wcześniej odpowiednie środki. Praca w domu nadal może być stresująca, ale pod względem hałasu i rozproszenia uwagi jest to o wiele mniej stresująca sytuacja niż siedzenie w dużym i ruchliwym biurze na otwartym planie na swoim biurowym krześle!

Na razie jakkolwiekwygląda na to, że popularność pracy w domu nie wykazuje oznak spowolnienia.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.