Czy biurka z bieżnią to dobry sposób na przyszłość?

Ciągle słyszymy, że ćwiczenia i dobre samopoczucie są niezbędne. Oczywiście, że tak, ale jak masz znaleźć czas na pójście na siłownię, skoro masz napięty tryb życia?

Aby rozwiązać ten problem, na rynku pojawiła się nowa innowacja - biurka z bieżnią. Tak, jest to dokładnie to, na co wygląda - biurko, do którego przymocowana jest bieżnia. Pracownik, wykonując swoją pracę, będzie okresowo chodził po bieżni. I gotowe! Ćwiczenia fizyczne jako część dnia pracy.

Na tym nie koniec, ponieważ na horyzoncie pojawiają się również biurka rowerowe, które umożliwiają jazdę na rowerze podczas pisania na klawiaturze!

Co sądzisz o tego typu biurkach z bieżnią? Czy rzeczywiście są one przyszłością?

Sprawdźmy, jakie są ich wady i zalety:

PROS

- Zwiększona aktywność fizyczna - pracownicy będą spalać kalorie i poprawiać kondycję fizyczną podczas korzystania z bieżni. Może to pomóc w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowego wskaźnika BMI oraz prawidłowej wagi ciała.

- Większa koncentracja - ćwiczenia pomagają skupić się na umyśle, dostarczając świeży tlen i składniki odżywcze do organizmu i mózgu.

- Poprawa nastroju - ćwiczenia fizyczne są znane z tego, że fantastycznie pomagają w walce z obniżonym nastrojem, a ponieważ stres jest obecnie tak dużym problemem w miejscu pracy, ćwiczenia przy biurku mogą naprawdę pomóc w zwalczaniu tego problemu

- Mniej nudy i monotonii - nuda nie wpływa korzystnie na produktywność, odrobina ćwiczeń może przełamać dzień i zapobiec spadkom energii.

KONSEKWENCJE

- Dodatkowa przestrzeń - tego typu biurka są dość duże i nie pasują do zwykłych projektów aranżacji przestrzeni biurowej.

- Dodatkowe koszty - jak można sobie wyobrazić, biurka z bieżnią są dość drogie i trudno byłoby kupić jedno dla każdego pracownika.

- Ryzyko kontuzji - choć mało prawdopodobne przy niewielkim wysiłku, nie jest wykluczone, że pracownik może doznać kontuzji!

- Mniejsza koncentracja - pracownik może być bardziej zajęty samym ćwiczeniem i nie koncentrować się na wykonywanym zadaniu tak dobrze, jak w innych okolicznościach.

Zakup biurka z bieżnią to poważna inwestycja, dlatego przed podjęciem decyzji o jego zakupie należy porozmawiać o tym z pracownikami. Czy istnieje możliwość wypożyczenia takiego biurka na próbę? Może to zaoszczędzić czas, jeżeli okaże się, że pracownicy nie będą zadowoleni z takiego rozwiązania!

Niezależnie od tego, czy do biurka dołączona jest bieżnia, czy nie, zakup dobrej jakości biurek jest niezwykle ważny, jeżeli chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się komfortowo, mieli zapewnione wsparcie i byli wydajni.

Możesz znaleźć niezliczone możliwości wyboru różnych biurek i innych opcji mebli biurowych, wykonując pewne badania online i wyszukując "meble biurowe w pobliżu mnie". Jest to niezwykle ważne, aby pomóc pracownikom w wykonywaniu ich pracy w zdrowy sposób. Pamiętaj, że Twoi pracownicy siedzą przy biurkach przez długi czas. A co z biurkami stojącymi? Uważa się, że to również świetny wybór.

Oczywiście, nawet jeśli zdecydujesz się na biurko z bieżnią, nie będzie to rozwiązanie zapewniające pełne zdrowie i dobre samopoczucie. Ten rodzaj ćwiczeń nie jest jedyną rzeczą, którą można wykorzystać. Istotne jest także wychodzenie na świeże powietrze, spacery z innymi ludźmi w celach towarzyskich oraz zachęcanie do zdrowej diety, pełnej świeżych owoców i warzyw.

Co sądzisz o tego typu biurkach, zarówno tych na bieżni, jak i rowerowych? Czy uważacie, że w przyszłości będą one powszechnie stosowane w naszych biurach? A może uważacie, że będzie to raczej moda, coś, co wypróbuje jedno biuro, a potem odłoży na bok jako "cieszę się, że tego spróbowaliśmy"? Wiele sklepów z meblami biurowymi zacznie je mieć w swojej ofercie, ale ile biur skorzysta z tej okazji?

Być może lepiej jest pomyśleć o bardziej pomysłowych sposobach na utrzymanie dobrej kondycji, np. joga przy biurku to świetny sposób na rozciągnięcie się i uzyskanie dodatkowej koncentracji, bez konieczności kupowania ogromnego biurka z przymocowanym do niego sprzętem do ćwiczeń! Inicjatywy typu "car sharing", wyzwania typu "chodź do pracy pieszo", wyzwania związane z utratą wagi i siłownie na miejscu mogą być o wiele lepszym rozwiązaniem dla zwykłych pracowników i korzystniejszym dla ogólnego budżetu zakładu pracy.

Odwiedź naszą stronę na Facebooku i podziel się swoimi pomysłami i opiniami na temat biurek z bieżnią i innych rodzajów ćwiczeń, które można wykonywać w miejscu pracy. Byłoby wspaniale przeprowadzić prawdziwą rozmowę na temat tych nowych trendów, aby ustalić, czy się sprawdzą, czy też naprawdę musimy odłożyć je na bok i skupić się na łatwiejszych do wprowadzenia opcjach.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.