Czy metoda zwinna jest najlepsza?

Jeśli śledzisz nowoczesne praktyki pracy biurowej, z pewnością słyszałeś o zwinnej pracy.

Jest to specyficzny model, który koncentruje się na zadaniu, a nie na osobie, i pozwala pracownikom przemieszczać się według własnego uznania, zapewniając wykonanie zadania w najlepszy możliwy sposób. Przestrzenie te są innowacyjne, jasne i kreatywne, a także bardzo wygodne. Często wyposażone są w modne meble biurowe i wiele miejsc do relaksu.

Mimo to, czy praca zwinna jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?

Sprawdź tę infografikę, która dostarczy Ci więcej informacji, na których możesz oprzeć swoją opinię.

Źródło - https://officeprinciples.com/infographic-agile-working/

Pracę zwinną można zaadaptować w większości firm, ale wymaga ona dużej przestrzeni, aby mogła funkcjonować w najlepszy sposób. Na przykład korzystanie z kabin i stref wymaga dużego otwartego planu, co nie wszystkie biura posiadają. Oczywiście nie oznacza to, że nie można zastosować elementów modelu zwinnego, co pomoże uzyskać przynajmniej część korzyści.

Każda firma jest inna i nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Mimo to praca zwinna jest z pewnością bardzo popularna w nowoczesnych przestrzeniach typu open space. To, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Ciebie, zależy od oceny przestrzeni, w której pracujesz, wykonywanej pracy i zatrudnianych pracowników.

Czy pracowałeś już wcześniej w przestrzeni typu agile?

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.