Czy Twoje krzesło biurowe zapewnia Ci najlepsze oparcie?

Jeśli spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej w biurze, musisz mieć pewność, że krzesło, na którym siedzisz, pomaga Twoim plecom zachować prawidłowe ułożenie, dzięki czemu unikniesz bólów, które w przyszłości mogą przekształcić się w przewlekłe dolegliwości bólowe.

Zbyt wiele osób siedzi na co dzień na niewygodnych krzesłach biurowych, nie zdając sobie sprawy ze szkód, jakie wyrządzają w dłuższej perspektywie. W pracy nie powinno być Ci niewygodnie w żaden sposób, w żadnej formie, i powinieneś mieć zapewnione krzesło, które podpiera Twoje plecy, kark i resztę ciała, pozwalając Ci na komfortowe wykonywanie pracy i zakończenie dnia bez uczucia bólu i sztywności spowodowanych krzesłem, na którym siedziałeś.

Oczywiście sposób siedzenia na krześle to zupełnie inna sprawa! Nawet najbardziej rozśpiewane i roztańczone ergonomiczne krzesło może być szkodliwe, jeśli nie będziesz używać jego ergonomicznych funkcji i nie usiądziesz na nim prawidłowo!

Mając to wszystko na uwadze, jak możesz mieć pewność, że krzesło, na którym siedzisz, zapewnia Ci odpowiednie wsparcie?

Wszystko sprowadza się do świadomości, jak prawidłowo siedzieć i zrozumienia, że bóle i dolegliwości nie są normalne. Jeśli zaczniesz je odczuwać, to wyraźny znak, że musisz coś zmienić, i to szybko!

Obejrzyj ten film, aby zobaczyć, jak siedzieć przy biurku.

Nieprawidłowe siedzenie może powodować bóle w dolnej części pleców, w górnej części pleców i ramion, bóle szyi, ucisk nerwów, ucisk na dyski w kręgosłupie, a nawet bóle głowy i migreny. Z czasem Twoja postawa zacznie się pogarszać, a stanie, chodzenie i siedzenie w prawidłowej pozycji stanie się prawie niemożliwe, co dodatkowo pogłębi problem.

Wszystkim tym problemom można zapobiec, siedząc w pozycji zapewniającej prawidłowe ułożenie całego ciała.

Problem ten może dotyczyć również osób siedzących przy biurku z laptopem. Sam fakt, że ekran laptopa nie jest podniesiony, może oznaczać, że przez cały dzień siedzisz patrząc w dół. W krótkim czasie zaczniesz odczuwać ucisk i ciągnięcie w ramionach, a być może pojawi się ból głowy spowodowany uciskiem i ciężarem głowy przesuwającej się do przodu. W tym celu można zakupić podstawki pod laptopa, które podnoszą laptop do góry i sprawiają, że wygląda on niemal jak monitor komputerowy. Z pewnością pomoże to uniknąć tych bólów i dolegliwości.

Można się zastanawiać, czy zawsze trzeba wybierać ergonomiczne krzesła. wybrać, i odpowiadając na to pytanie, należy stwierdzić, że nie. Możesz wybrać krzesło siatkowe, ale musisz upewnić się, że siedzisz na nim prawidłowo, tak samo jak na krześle ergonomicznym. Jedyna różnica polega na tym, że inne rodzaje krzeseł nie mają takich możliwości regulacji, jak krzesła ergonomiczne. Nie oznacza to jednak, że powinieneś siedzieć inaczej!

Mówiąc prościej, rodzaj krzesła nie ma znaczenia. Dopóki jest wygodne i ma wyściółkę tam, gdzie jest potrzebna, liczy się raczej sposób siedzenia, a nie wybrana opcja. Dzięki większej świadomości tego, jak się czujesz podczas pracy i jak się czujesz pod koniec dnia, możesz określić, czy to krzesło jest prawdziwym problemem. Jeśli zauważysz, że stale odczuwasz ból i dyskomfort, porozmawiaj ze swoim przełożonym i zapytaj o możliwość zmiany krzesła. Twój menedżer oceni dostępne opcje i dobierze odpowiednie krzesło dla Ciebie, a jednocześnie oceni sposób siedzenia, aby lepiej zrozumieć, co jest przyczyną dyskomfortu.

Dlaczego powinieneś odczuwać ból podczas pracy? Powinno być Ci wygodnie i szczęśliwie!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.