Dlaczego samodyscyplina jest kluczowa podczas pracy w domu

Praca w domu nie jest tak idylliczna, jak wielu ludzi myśli.

Jasne, ma wiele plusów i jest doskonałą odpowiedzią dla rosnącej liczby osób, milionów w rzeczywistości, ale ma kilka negatywnych punktów, które muszą być zarządzane w celu utrzymania wszystko ticking along ładnie.

Nauka, jak być produktywnym, gdy pracujesz w domu, oznacza myślenie poza schematami, ale jest jedna rzecz, której potrzebujesz bardziej niż czegokolwiek innego - samodyscyplina.

Jest to o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać, aby wstać każdego ranka i usiąść przy komputerze w swoim domowym biurze, pracując przez x godzin i unikając rozproszenia uwagi. Telewizor dzwoni, telefon ciągle dzwoni, masz prace wokół domu, które musisz wykonać, a słońce świeci. Pokusa robienia czegoś innego niż praca może być ogromna, ale ważne jest, abyś ją zminimalizował i nauczył się, jak prawidłowo i skutecznie pracować w domu.

Musisz nauczyć się zarządzać swoim dziennikiem i codziennymi listami rzeczy do zrobienia, musisz nauczyć się, jak odciągnąć swój umysł od pokusy i musisz skupić swoją uwagę na swojej pracy, dopóki nie skończysz godzin.

Samodyscyplina pomoże Ci zrobić wszystkie te rzeczy.

Sprawdź ten film, aby uzyskać kilka wskazówek jak rozwinąć swoją samodyscyplinę do poziomu ponaddźwiękowego.

Wszystkie zdalne prace w domu wymagają, abyś unikał rozproszeń, skupiał się i pozostawał zdyscyplinowany w obliczu pokus. Jeśli uda Ci się to opanować, a jest to całkowicie możliwe, przekonasz się, że możesz przenieść tę umiejętność również do swojego życia osobistego.

Istnieje kilka fantastycznych plusów pracy w domu. Na początek, możesz znaleźć dużo większą równowagę między pracą i życiem domowym w wyniku. Możesz zauważyć, że twoje umiejętności koncentracji wzrastają w wyniku nauki zwiększania samodyscypliny i unikania pokus. Zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ nie musisz płacić za benzynę, transport publiczny i obiady z lokalnych delikatesów każdego dnia. Są to z pewnością bardzo pożądane zalety!

Ważne jest jednak, aby zdać sobie sprawę, że do pracy w domu trzeba podejść w sposób rozsądny i równomierny. Zadaj sobie pytanie, czy uważasz, że możesz uniknąć pokus, zadaj sobie pytanie, czy masz miejsce na zainstalowanie domowego biura i zadaj sobie pytanie, czy będziesz czuł się odizolowany, czy też będziesz w stanie połączyć się ze swoimi współpracownikami w inny sposób.

Nie każdy ma ogromny stopień samodyscypliny od samego początku, ale dobrą wiadomością jest to, że można go rozwinąć, jeśli wystarczająco się na nim skupisz. Jeśli bardzo chcesz pracować w domu, znajdziesz to w sobie, aby rozwinąć niezbędne umiejętności, aby to zrobić. Jednak może się okazać, że masz kilka fałszywych startów; większość ludzi to robi. Może się okazać, że siedzisz przed telewizorem, kiedy powinieneś pracować, lub możesz powiedzieć "tak" na randkę przy kawie z przyjacielem, który wpadł, bo wiedział, że jesteś w domu.

To wszystko są rzeczy, którymi trzeba zarządzać i można zarządzać, ale aby to zrobić, będziesz potrzebował ogromnej dawki samodyscypliny. To, co musisz zadać sobie pytanie, to jak bardzo chcesz pracować z domu. Jak bardzo chcesz, aby to wyszło dla ciebie? Pod koniec dnia, jeśli chcesz czegoś wystarczająco źle, wymyślisz sposób, aby to działało dla ciebie i będziesz kontynuował, dopóki nie osiągnie sukcesu. To jest to, na czym musisz się skupić, jeśli naprawdę chcesz skupić się na elastycznej pracy w ten sposób.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.