Jaką drukarkę wybrać do firmy?

Drukarka do firmy to tak naprawdę temat rzeka, który obejmować może wiele licznych spraw, nad którymi należy się zastanowić.

Jaka drukarka do biura? Dzięki różnym funkcjom komunikacji elektronicznej można w tej chwili ograniczać dość mocno biurowe wydruki. Ciągle jednak drukarka ma istotne znaczenie i w ciągu najbliższych lat raczej swoich walorów do końca nie straci. Dlatego drukarka, a częściej jeszcze urządzenie wielofunkcyjne to nadal taki sprzęt, który jest jakby obowiązkowym wyposażeniem biura. Warto wiedzieć co powinna nam zaoferować drukarka oraz jakie powinny być jej idealne parametry. W dużej mierze będzie tutaj decydowała wielkość oraz jaka jest specyfika danej firmy. Zawsze musimy sprawdzić uniwersalne osiągi i możliwości eksploatacyjne. Zobaczyć należy zatem jakie obecnie sprzęty są najbardziej popularne do małych biur. Na pewno takim największym konfliktem będzie tutaj wybór między atramentową a laserową drukarką. Igłowe modele raczej się pomija, ponieważ będą się sprawowały dobrze w takich miejscach, gdzie drukować należy wiele kopii dokumentów. Raczej jeszcze nie tak dawno istniał stały podział, który związany był z tym, że monochromatyczne drukarki laserowe o dużej mocy trafiły do firm, a do małych biur i domów raczej urządzenia pozwalające na kolorowy druk atramentowy.

Drukarka laserowa Kolorowe lasery wydają się obecnie być coraz ciekawszym rozwiązaniem i kuszącym, ponieważ dzięki nim drukować można elegancki papier firmowy czy ładne broszury dla klientów i w ten sposób można budować profesjonalność firmy. Trzeba jednak pamiętać, że kolorowa drukarka laserowa, jeśli chodzi o koszty eksploatowania sprzętu na pewno będzie gorszym rozwiązaniem. Maksymalna wielkość wydruków/skanowania W większości małych firm wystarczać oczywiście będzie taki sprzęt, który pozwala na wydruki w formacie A4. Natomiast jedynie w nieco większych firmach może się okazać, że będzie potrzeba drukowania na większych formatach i tutaj już pomocne może być wybranie sprzętu, który będzie obsługiwał A3. Jest to czasami rozwiązanie praktyczne, gdy drukuje się jakieś ogłoszenia czy tworzy profesjonalne firmowe oferty. Gdy chodzi natomiast o skanowanie to najczęściej wybiera się takie urządzenia, które pracować będą na formacie a4. Warto także zwracać uwagę na to jaka jest powierzchnia robocza pracy skanera. Najczęściej będzie nieco mniejsza niż format A4. Nie będzie to jednak przeszkadzać, gdy będzie się realizowały zwykłe skanowanie czy kopiowanie dokumentów, gdy margines będzie miał przepisowy charakter i nie będzie żadnych niepotrzebnych odstępstw.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.