Prawdy i mity o druku laserowym.

Pierwszym i podstawowym błędem w myśleniu o drukarkach laserowych jest przekonanie, że najważniejsza w tym wszystkim jest sama drukarka.

Fakty i mity o druku laserowym Jednak jest to omyłkowe postrzeganie całego procesu druku, gdzie najważniejszym jego ogniwem jest materiał eksploatacyjny w tonerze i jego jakość, od którego aż w 70 procentach zależy wydajność i poziom druku. Toner to nie jest tylko pojemnik z barwnym proszkiem, ale zbiór kilkunastu elementów których funkcjonowanie ma wpływ na pracę drukarki. Połączony jest z listwą czyszczącą, odpowiednim wałkiem odpowiedzialnym za odprowadzanie wyładowań elektrycznych oraz ze zbiorniczkiem który zawiera żywicę, wosk, pigmenty oraz dużo innych składników, których ilości są zależne od receptury danego producenta. W oryginalnym tonerze drukarki laserowej może znajdować się nawet 5 miliardów cząsteczek, mniejszych niż 1/6 wielkości włosa ludzkiego.

Zachowanie ich odpowiednich proporcji i właściwości jest możliwe praktycznie tylko w idealnych, sprzyjających warunkach uzyskiwanych w markowych tonerach, ale dzięki temu poziom i wydajność druku spełnia najwyższe standardy jakości. Drugim błędem w myśleniu jest przekonanie, że przy wyborze tonera powinniśmy się kierować tylko jego ceną ponieważ i tak, każdy jest taki sam. Wyniki przeprowadzone na świecie przez grupę badaczy potwierdziły, że wybór zamienników do tonerów potrafi zwiększyć awaryjność i liczbę uszkodzeń drukarki laserowej, gdzie oryginalne tonery HP nie wprowadziły żadnych negatywnych skutków w użytkowanie drukarki. Dodamy, że aż 41,7 procenta zamienników po zakupie wykazało się defektem produkcyjnym, a często nawet jeśli nadawały się do użytku, jakość wydruku pozostawała daleko w tyle w porównaniu z oryginalnymi tonerami. Wobec tego wniosek jest z tego bardzo prosty, przy zakupie tańszych tonerów oszczędzamy w początkowej fazie, jednak w całym procesie druku koszty mogą później wzrosnąć nawet o 20 procent.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.