Przygotowanie sali konferencyjnej do efektywnego prowadzenia rozmów o pracę

Jeśli chcesz przejść przez długi dzień rozmów kwalifikacyjnych w komforcie i bez skrajnego zmęczenia, a jednocześnie zapewnić komfort swoim kandydatom, musisz przygotować swoją salę rozmów/spotkań w odpowiedni sposób.

Mówimy tu o takich rzeczach, jak wygodne krzesła, stoły ustawione w określony sposób, aby uniknąć zbyt formalnej lub zbyt swobodnej atmosfery, poczęstunek, zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, a także odpowiednie oświetlenie, które nie będzie zbyt jasne lub zbyt ciemne.

Oczywiście w rozmowie kwalifikacyjnej chodzi również o to, aby wiedzieć, czego oczekuje się od potencjalnego nowego pracownika, i mieć jasną koncepcję pytań, które zamierza się zadać. Większość rozmów kwalifikacyjnych odbywa się z jednym lub dwoma prowadzącymi, chyba że jest to stanowisko kierownicze - wtedy może być panel. Oznacza to, że potrzebna będzie wystarczająca liczba miejsc siedzących dla wszystkich oraz że stoły w sali konferencyjnej powinny być ustawione w taki sposób, aby każdy miał miejsce do oparcia się o stół.

Należy unikać ustawiania stołów i krzeseł bezpośrednio przy oknach, ponieważ oznacza to, że w pewnym momencie ktoś będzie miał odblask słońca w oczach! Z drugiej strony, nie chcesz siedzieć w ciemnym kącie, więc znajdź dobre miejsce pośrodku.

Jeśli zwykłe meble do sali konferencyjnej nie nadają się do prowadzenia rozmów, może warto rozejrzeć się za tanimi modułowymi meblami biurowymi? Ta wielofunkcyjna alternatywa jest łatwa do przenoszenia i zapewnia elastyczne opcje.

Jak urządzasz swoje sale do rozmów kwalifikacyjnych?

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.