Konserwacja niszczarki – o czym warto pamiętać..

Niszczarki do dokumentów jak każde urządzenie biurowe wymaga regularnej i odpowiedniej konserwacji.

Jak konserwować niszczarkę? Konserwacja polega głównie na tym, że nanosimy odpowiedni olej na noże tnące niszczarki. Jest to ważne dla każdego typu niszczarki, zarówno paskowej jak i paskowo – odcinkowej. W zależności od fachowca przeprowadzającego konserwację, istnieją dwa sposoby aplikacji oleju na noże tnące. Jedna polega na tym, że bezpośrednio na noże nakładamy olej do konserwacji, i następnie tniemy dokumenty przeznaczone do niszczenia. Druga wymaga nieco więcej zaangażowania, ale też zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie - olej rozprowadzamy na arkuszu papieru i następnie przepuszczamy go przez noże tnące, co prowadzi do rozprowadzenia oleju na całej ich długości.

Obecnie na rynku są też dostępne gotowe nawilżone olejem arkusze papieru, co bardziej odpowiada użytkownikom niszczarek. Dla bardziej leniwych osób są dostępne modele niszczarek wyposażone w specjalny pojemniczek z olejem, który automatycznie co 500 kartek automatycznie sam się uruchamia i oliwi noże. Można też niezależnie od mechanizmu, poprzez odpowiedni przycisk, spowodować automatyczne oliwienie. Niszczarki biurowe są stworzone po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo danych firmy. Paski jakie zostały w niszczarce warto dodatkowo wymieszać, tak żeby odtworzenie informacji zawartych na papierze było niemożliwe przez osoby niezwiązane z firmą. Uważajmy też, aby do niszczarek nie wpadły przez przypadek dokumenty które nie powinny być eliminowane, ponieważ ich odtworzenie będzie praktycznie niemożliwe.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.