Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

Bezpieczeństwo użytkowania

Parametry dobrej niszczarki Świetnie sprawdzają się tutaj sprzęty firmy Fellowes, które mają specjalny mechanizm z systemem Safe Sense. Jest tam specjalny czujnik, który będzie zabezpieczał pracę noży w momencie, gdy dotknie się szczeliny wejściowej. Inna blokada przygotowana jest po to, by nie doszło do przypadkowego uruchomienia sprzętu. Mamy też zabezpieczenia, które mają sprawić, że sprzęt nie będzie się przegrzewał. Zabezpiecza się niekiedy szczeliny specjalnymi klapkami, blokuje papier czy drzwiczki w momencie, gdy niszczarka będzie pracowała.

Jakość

Jakość niszczarki biurowej Tu szczególnie ważne są następujące elementy: - noże - to taki element, który ma gwarantować niszczenie, dlatego nie powinien bać się spinaczy czy zszywek. Najczęściej powinny mieć przynajmniej 5 lat gwarancji, w niektórych modelach mamy nawet 20 - specjalnie obudowane zespoły, gdzie jest napęd noży - przekładnie z kołami zębatymi wykonane ze specjalnego tworzywa, i dodatkowo o tego solidny łańcuch napędowy - odpowiednio wykonany separator - silniki, które będą mocne ale energooszczędne. Tutaj najważniejsze będzie wyłączanie się silników, gdy występuje okres nieaktywny. Przyjemną wartością dodaną w przypadku niszczarek mogą być: • systemy, które będą chronić przed wkładaniem zbyt wielu kartek. Mogą być też specjalne miarki grubość plików kartek. • wyciszenie niszczarki to także ważny element, szczególnie gdy ma to być taki sprzęt, który będzie cały czas pracował. Wyciszeniem mogą być specjalnie przygotowywane szafki i amortyzacja głowic • dobrze zorganizowany system, który będzie składał się z diod kontrolnych oraz informacyjnych • pojemniki na papier i nośniki danych, tak by dzielić ścinki i dbać o ekologiczny aspekt sprzętu • umieszczenie szczeliny podawczej w takim miejscu, które będzie dla nas wygodne oraz taki kosz, który będzie łatwo wyciągać, by nie śmiecić w otoczeniu Istotną sprawą będzie również to jak bardzo pojemny jest koszt. Na pewno warto sprawdzić, czy sprzęt zablokuje pracę w momencie, gdy kosz się uzupełni. Jeśli będzie specjalny monitoring zapełniania to będzie to na pewno świetne rozwiązanie. Jeśli dokonujemy wyboru to tak naprawdę powinniśmy wziąć pod uwagę te wszystkie kwestie. Na pewno dla wielu swoje istotne znaczenie ma również to jak sprzęt będzie wyglądał i jakie są materiały wykonania obudowy.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.