Wybór niszczarki i podział niszczarek

Na sam początek musimy sobie odpowiedzieć na dwa pytania: - Co ma być niszczone

Wielofunkcyjna niszczarka Tutaj na pewno odpowiedź wydaje się oczywista. Niszczyć możemy papier, ale można zadać pytanie czy takie dokumenty będą jakoś zszyte albo spięte. Takie wydruki mogą mieć różne szerokości w zależności od tego o jakie chodzić będzie nam dokumenty i z jakich drukarek będą one pochodziły. W związki z tym oprócz tego, że w sprzedaży są obecnie standardowe niszczarki to znajdują się również takie produkty, które radzić sobie będą z niszczeniem kart kredytowych, płyt DVD czy dyskietek. Poza tym poradzą sobie ze spinaczami albo zszywkami. Do niszczenia specjalnych dokumentów, które będą miały większą szerokość wykorzystuje się specjalne niszczarki, które mają powiększoną szczelinę podawczą i dlatego z takimi papierami dobrze sobie poradzą. Raczej w takich niszczarkach, które tną na paski uważa się, że nie powinny być stosowane papiery zgniecione. Są bowiem specjalne urządzenia, które odpowiadają za niszczenie pogiętego papieru.

Druga sprawa to ile będzie się niszczyć dokumentów

Podawane parametry w sprzętach do niszczenia dokumentów często zakładają jakąś ilość dokumentów, które będą niszczone w okresie miesięcznym. Należy się tutaj kierować odpowiednim rozsądkiem i brać rzeczywiście pod uwagę jak wiele będzie się niszczyło. Na wydajność urządzenia wpływać będzie jak się można spodziewać między innymi to z iloma dokumentami niszczarka będzie w stanie poradzić na jeden raz. Podział urządzeń obecnie wygląda następująco: • Niszczarki osobiste Tutaj wydajność będzie do 300 arkuszy dziennie. Mamy jednak i takie modele, które gwarantują przekroczenie setki, ale już więcej nie będzie możliwe. Na pewno ich zaletą jest cena • Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych To urządzenia, które mają służyć do niszczenia wydruków komputerowych ze standardową szerokością. • Niszczarki wysoko wydajne To prawdziwe kombajny, które pozwalają na niszczenie kilku tysięcy stron dziennie. Mogą jeden wsad brać nawet duże segregatory.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Lobos zajmuje się kompleksową obsługą firm, oferując nie tylko najlepszej jakości urządzenia biurowe, ale również meble i artykuły biurowe. Zapraszamy do odwiedzania placówek znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Łodzi, Nowym Sączu, Rzeszowie, Katowicach i we Wrocławiu.